Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej w Limassol z Arisem 1:0 awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 2:1.

W decydującym etapie kwalifikacji Champions League rywalem mistrza Polski będzie Sparta Praga bądź FC Kopenhaga. W rewanżowym meczu w stolicy Czech po 90 minutach jest 1:1 i będzie dogrywka, gdyż pierwsza potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem.

W przypadku niepowodzenia Raków wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy.

Aris Limassol - Raków Częstochowa 0:1 (0:0).

Bramka: Fran Tudor (49-wolny).

Żółte kartki: Alex Moucketou-Moussounda (Aris), Marcin Cebula (Raków). Sędzia: Matej Jug (Słowenia). Widzów: ok. 7 tys.

Pierwszy mecz - 1:2. Awans - Raków.

+1 0
2023-08-15 21:20

Ekstraklasa piłkarska - historyczny tytuł dla Rakowa

PAP/Łukasz Gągulski

Piłkarze Rakowa Częstochowa, mimo porażki w 31. kolejce w Kielcach z Koroną 0:1, zapewnili sobie po raz pierwszy w historii mistrzostwo Polski. Na trzy kolejki przed końcem sezonu ekstraklasy wyprzedzają o 11 punktów Legię Warszawa, która przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2.

Matka Boża Dobrej Rady

pl.wikipedia.org

Matka Bożej Dobrej Rady. To tytuł nadany Najświętszej Maryi Pannie w celu podkreślenia Jej roli jako pośredniczki i wychowawczyni wypraszającej u Boga oświecenie w trudnych sytuacjach. Jej wspomnienie w kalendarzu katolickim przypada 26 kwietnia.

Premier Włoch: papież weźmie udział w szczycie G-7

2024-04-26 18:35

PAP/GIUSEPPE LAMI

Papież Franciszek weźmie udział w szczycie G7 w dniach 13-15 czerwca, który odbędzie się w Borgo Egnazia w Apulii - ogłosiła premier Włoch Giorgia Meloni. Włochy obecnie przewodniczą Radzie G7.

Świadectwo: Maryja działa natychmiast