Reklama

Niedziela w Warszawie

Rowerem śladami Prymasa Tysiąclecia

W programie pierwszej wycieczki (1 maja) znajdzie się sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask
i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W programie pierwszej wycieczki (1 maja) znajdzie się sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na II edycję wycieczek rowerowych po Puszczy Kampinoskiej „Koło puszczy. Muzealna jazda po Kampinosie”. Pierwsza rowerowa wyprawa już 1 maja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz będzie to forma połączenia wiedzy merytorycznej o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim (nierozerwalnie związanym z Kampinosem) z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.

Muzeum zaplanowało 7 wycieczek rowerowych, które odbędą się: 1 maja, 21 maja, 11 czerwca, 25 czerwca, 16 lipca, 6 sierpnia i 27 sierpnia. Trasy będą wiodły przez najbardziej malownicze zakątki Kampinoskiego Parku Narodowego. Rowerzyści odwiedzą m.in. skansen budownictwa puszczańskiego w Granicy, zabytkowe kościoły w Kampinosie, Leoncinie i Secyminie, Twierdzę Modlin usytuowaną malowniczo przy ujściu Narwi do Wisły, miejsca pamięci o powstańcach styczniowych 1863 i powstańcach warszawskich 1944, ponadto przemierzą szlak zapomnianych wiosek oraz wezmą udział w Nadwiślańskich Spotkaniach na plaży w Secyminie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wycieczki rowerowe z Mt 5,14 są wyśmienitą okazją do odkrycia mało znanych pamiątek związanych z życiem i działalnością Stefana Wyszyńskiego, a przy tym dają możliwość bliższego poznania drugiego pod względem wielkości parku narodowego w Polsce i to w dodatku usytuowanego tak blisko stolicy.

Rejestracja na pierwszą wycieczkę szlakiem miejsc kultu religijnego (1 maja) już trwa na stronie internetowej https://mt514.pl/kolopuszczy/.

- Podczas pierwszej wycieczki poznamy fenomen sanktuarium maryjnego w Niepokalanowie oraz dzieje życia jego twórcy – św. Maksymiliana Kolbego. Stamtąd już tylko krok będzie dzielił nas od Puszczy Kampinoskiej, gdzie zatrzymamy się w kościele parafialnym w Lesznie, by zobaczyć m.in. obrazy wybitnego artysty Franciszka Smuglewicza. Później pojedziemy do miejscowości Wiersze, która w czasie powstania warszawskiego była nieformalną stolicą Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej – zachęca dr Edgar Sukiennik, pracownik naukowy Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i jednocześnie przewodnik turystyczno-krajoznawczej wyprawy.

Reklama

Jej uczestnicy zobaczą także m.in. sosnę powstańców styczniowych w miejscowości Górki, a na końcu kościół w Kampinosie – drewnianą perłę sakralnej architektury barokowej na Mazowszu. W sumie trasa wyniesie ok. 53 km.

Ze względów bezpieczeństwa oraz konieczności prezentowania dobrej kondycji fizycznej wyjazdy adresowane są do osób, które ukończyły 18 lat. Na wszystkie pytania organizatorzy odpowiedzą pod adresem: kolopuszczy@mt514.pl

Zapisy na pierwszą wycieczkę trwają do 28 kwietnia do godz. 15.00. Kolejne będą uruchamiane na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem pod tym samym adresem. Liczba miejsc ograniczona.

Program i mapa są do pobrania.

Więcej https://www.facebook.com/events/748006733730294?ref=newsfeed

Podziel się:

Oceń:

+5 0
2023-04-20 21:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nie potrafisz się już modlić? Prymas Wyszyński nauczy Cię modlitwy doskonałej!

Mat.prasowy

„Boże! Jak mam się modlić?” To pytanie przez wieki zadają sobie miliony ludzi. To pytanie postawili Jezusowi również Apostołowie, a On spełnił ich pragnienie i nauczył ich modlitwy. Od tej chwili Ojcze nasz stało się przykładem modlitwy doskonałej. Wiedział o tym również Prymas Stefan Wyszyński, który wielokrotnie odwoływał się w swoich naukach do modlitwy doskonałej. Jak ten wielki Polak rozumiał wezwania modlitwy Pańskiej? Przeczytaj jego wskazówki do każdego z wezwań, które przygotował ks. Jerzy Jastrzębski w swojej książce „Modlitwa doskonała”.

Więcej ...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2024 roku.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - plan obchodów na Jasnej Górze

2024-05-03 09:01

Karol Porwich/Niedziela

Dziś na Jasnej Górze, 3-go maja, uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Suma odpustowa odprawiona zostanie na Szczycie o godz. 11.00, poprzedzi ją program słowno-muzyczny: „W oczekiwaniu na beatyfikację sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej” o godz. 10.00. W czasie Sumy ponowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła za Wolność Kościoła Chrystusowego. O godz. 19.00 Mszę św. odprawi metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...