Reklama

Jan Paweł II

Już dziś modlitewne czuwanie ze św. Janem Pawłem II

Biały Kruk/Adam Bujak, Arturo Mari

18 lutego odbędzie się kolejne czuwanie w ramach akcji #Święty4ever. Tym razem w inicjatywę włączyło się 12 kościołów archidiecezji krakowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak informuje organizator akcji, ks. Tomasz Jarosz, w organizację nabożeństwa zaangażowało się więcej wspólnot parafialnych niż w styczniu – „i jest to powód do radości”.

18 lutego modlitwą zostaną objęci ludzie starsi, chorzy i potrzebujący. Dzień wcześniej na Jasnej Górze wygłoszone zostanie zaproszenie do udziału w nabożeństwie. Comiesięczne czuwania będą organizowane do 18 maja, czyli do 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O tym, dlaczego warto włączyć się w to dzieło i jak przebiega nabożeństwo, opowiada ks. Sebastian Kozyra z parafii w Suchej Beskidzkiej: – Ostatnie czuwanie zainteresowało naszych parafian. Po adoracji wiele osób mówiło, że jest potrzeba takiego spotkania, a teraz chcą w nim uczestniczyć nie tylko on-line, ale też fizycznie – mówi kapłan i dodaje: – Jest potrzeba do wracania do myśli Jana Pawła II i modlitwy za jego wstawiennictwem. Żyjemy w trudnych czasach. Ludzie poprzez zaangażowanie w akcję chcą też wyrazić sprzeciw wobec niedawnych ataków na Ojca Świętego.

W styczniu wierni modlili się w intencji obrony życia. – Podczas ostatniej modlitwy skupiliśmy się na temacie obrony dzieci nienarodzonych, odmówiliśmy dziesiątkę Różańca za dzieci zagrożone aborcją, była litania do JPII, a także przypomnieliśmy nauczanie papieża o godności ludzkiego życia – mówi ks. Sebastian.

Reklama

Aby ożywić wspólnotową modlitwę, do udziału w czuwaniu zaproszono chór Cantabile. – Grupa koncertowała na Festiwalu Młodych ŚDM w Suchej Beskidzkiej, dlatego można powiedzieć, że też jest związana z Janem Pawłem II. Śpiew utalentowanych członków wzbogaca naszą modlitwę – podkreśla kapłan.

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu 18 lutego po raz pierwszy włączy się w akcję: – Chcemy się pomodlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Jeszcze nie wiemy, jak wszystko będzie przebiegać, ale zorganizujemy dla naszych parafian adorację i skorzystamy z nadesłanych materiałów – mówi ks. Mateusz Bochenek.

Materiały potrzebne do przeprowadzenia czuwania przygotowali ks. Bartosz Zaborowski (tekst nabożeństwa) oraz ks. Grzegorz Lenart (wybór pieśni). Księża, którzy chcieliby zorganizować nabożeństwo w swoich parafiach, proszeni są o przesłanie wiadomości na adres: swiety4ever@gmail.com.

Kościoły naszej archidiecezji, w których 18 lutego odbędzie się modlitewne czuwanie:

- sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku oraz na kanale na YouTube, godz. 21:15;

- sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku oraz na kanale na YouTube, godz. 17:30;

- bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach, transmisja na żywo na kanale bazyliki na YouTube, godz. 18:40;

- sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku, godz. 21:00;

- sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku, godz. 17:30;

Reklama

- Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach, transmisja na żywo na stronie internetowej sanktuarium, godz. 20:00;

- bazylika św. Floriana w Krakowie, transmisja na żywo na kanale bazyliki na YouTube, godz. 19:00;

- kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00;

- kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 20:30;

- kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Piaskach Wielkich, transmisja na kanale parafii na YouTube, godz. 18:30;

- kościół Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, transmisja na żywo na kanale parafii na YouTube, godz. 21:00;

- kościół Dziesięciu Tysięcy Męczenników z Góry Ararat w Niepołomicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00.

Akcja składa się z 5 filarów:

– zachęta do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, codziennie o godz. 21:37 (jeden dziesiątek różańca oraz jedno wezwanie z Litanii do św. Jana Pawła II),

– czytanie tekstów papieskich (w poniedziałki, środy i piątki fragmenty są publikowane na stronach @swiety4ever na Facebooku oraz Twitterze),

– okazanie pomocy osobie potrzebującej, która żyje obok nas,

– wystawienie \wizerunków św. Jana Pawła II w oknach

– wywieszenie flagi papieskiej (2 i 27 kwietnia oraz od 13 do 18 maja).

Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo abp. Marka Jędraszewskiego.

Podziel się:

Oceń:

2021-02-16 09:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

29. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym

BP Jasnej Góry

By odnowić nadzieję – na Jasnej Górze odbywa się 29. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego. Wśród gości specjalnych są José Prado Flores, założyciel Międzynarodowej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, a także siostry z USA z Domu Arki i Gołębicy - miejsca, gdzie rodziła się katolicka odnowa charyzmatyczna.

Więcej ...

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

2025-10-08 10:00

Fot. Dominikanie Łódź/red

„Odejście z zakonu i ze stanu duchownego jest moją osobistą decyzją” – czytamy w oświadczeniu Wojciecha Jędrzejewskiego opublikowanym na portalu wiez.pl

Więcej ...

Ambasada Izraela krytykuje oświadczenia Watykanu z 7 października

2025-10-08 10:44

Vatican News

Ambasada Izraela przy Stolicy Apostolskiej skrytykowała wypowiedzi sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina dotyczące wojny w Strefie Gazy. „Niedawny wywiad był z pewnością w dobrej intencji”, napisała ambasada we wtorek na swoim koncie X. Jednakże może to zagrozić wysiłkom na rzecz zakończenia wojny w Gazie i zwalczania rosnącego antysemityzmu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

Kościół

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

Awaria samochodu Leona XIV

Wiadomości

Awaria samochodu Leona XIV

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Wiara

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Wiara

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Komunikat ws. medialnych wystąpień o. Wojciecha...

Kościół

Komunikat ws. medialnych wystąpień o. Wojciecha...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Co najmniej 36 osób zginęło, a 200 zostało rannych w...

Wiadomości

Co najmniej 36 osób zginęło, a 200 zostało rannych w...

Archidiecezja katowicka: Pierwsze decyzje personalne...

Kościół

Archidiecezja katowicka: Pierwsze decyzje personalne...

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Wiara

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....