Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba w Łagiewnikach

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Dziś w Bazylice Bożego Miłosierdzia miał miejsce dzień formacji Rycerzy Kolumba. Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczy ks. prof. Robert Tyrała, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zebranych w Bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powiedział: - Dzisiaj dzień rycerski. Na tej Mszy świętej i w godzinach późniejszych tutaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Rycerze Kolumba odbywają swój dzień skupienia. Serdecznie Was witamy tu u Bożego Miłosierdzia , w tym miejscu szczególnym, gdzie Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. W tym miejscu, które poświęcił, aby wszyscy przychodzący tutaj wpatrywali się w oczy miłosiernego Jezusa. Przyzywamy wstawiennictwa świętych Apostołów Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Michaeala McGivney'a , założyciela Rycerzy Kolumba. Dziękczynienie za jego beatyfikację dopiero co przeżywaliśmy, a dziś Wam towarzyszy również jego opieka i wstawiennictwo. Rycerze Kolumba z tym miejscem są związani można powiedzieć, od początku. Cieszymy się więc że dzisiaj tutaj jesteście i to miejsce wybraliście na Waszą modlitwę.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W homilii ks. prof. Tomasz Kraj przypomniał, że przybyli do Sanktuarium w Łagiewnikach, żeby zastanowić się nad ciągiem dalszym przynależności do Rycerzy Kolumba, nad tym co ich czeka. - Czynimy to niejako w cieniu beatyfikacji naszego Ojca Założyciela, bł. Michaela McGivneya – powiedział.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kapłan przypomniał krótko życiorys Błogosławionego i historię powstania Rycerzy Kolumba. - Michael McGivney postanowił założyć stowarzyszenie. Postanowił zaktywizować ludzi w imię ideałów chrześcijańskich, które głosił. W ten sposób powstali Rycerze Kolumba. Bardzo ważną rzeczą jest to, że działo się to w imię Boże, z pomocą Bożą i poprzez realizację ideałów chrześcijańskich, a więc tych, które są najważniejsze: miłosierdzie i jedność. I to były dwie pierwsze idee, które przyświecały Rycerzom Kolumba, kiedy rodziło się to stowarzyszenie, ten świecki zakon – podkreślił ks. prof. Kraj.

Reklama

Jak mówił kaznodzieja, my dziś żyjemy w czasach, które nie są łatwe. Widzimy, że często dzieje się tak, że katolicy są prześladowani. Coraz trudniej ludziom przyznać się do swojej wiary, bo grozi im za to nawet utrata pracy. - Spotykamy się z agresją środowisk lewicowych, gdzie zapowiada się, że wszyscy będą zmuszeni, aby podążać za pewnymi ideologiami, które będą wykoślawiały ideały życia, a zwłaszcza ograniczały ludzką wolność osobistą. I też się wydaje, że na horyzoncie rysuje się taki system, z którym będzie trudno walczyć.. I tu nam podpowiada nasz błogosławiony Założyciel, że jesteśmy wezwani do tego, żeby się nie poddawać, żeby w życiu naszym na co dzień ideały życia chrześcijańskiego realizować, żeby się nie bać. On się nie bał i dlatego owoc jego życia jest wspaniały – mówił, jednocześnie przypominając, że na całym świecie mamy zakon Rycerzy Kolumba, który liczy obecnie ponad dwa miliony członków-mężczyzn, którzy się nie bali i poszli za tymi ideałami.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba rozpoczęło się o godz. 10.00 modlitwą różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich. W ramach formacji Rycerze Kolumba wysłuchali konferencji na temat Dekalogu w nauczaniu św. Jana Pawła II.

Podziel się:

Oceń:

2021-02-13 12:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wiara musi być dynamiczna

Niedziela Ogólnopolska 3/2024, str. 28-29

Prof. Carl Anderson

Tomasz Koryszko/KUL

Prof. Carl Anderson

Katolicyzm jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny, prawdy o wspólnym dobru. A zatem sytuacja, w której religia odgrywa rolę tylko w sferze prywatnej, niestety, podważa samą jej naturę – przekonuje prof. Carl Anderson, były Najwyższy Rycerz w Zakonie Rycerzy Kolumba.

Więcej ...

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha Świętego!

2024-05-16 21:20

Julia Saganiak

- Lubię przypominać, że Duch Święty jest jak woda - jest pokorny. Z wodą jest tak, że niczego bez niej nie ma, ale nikt jej nie zauważa – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas spotkania autorskiego.

Więcej ...

Nowe normy dotyczące domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych

2024-05-17 13:15

Od „nihil obstat” po opinię negatywną – zatwierdzony przez Papieża dokument Dykasterii Nauki Wiary zawiera 6 różnych ocen w rozeznawaniu przypadków. Zasadniczo ani biskup, ani Stolica Apostolska nie będą się wypowiadać w sprawie orzeczenia o nadprzyrodzonym charakterze danego zjawiska, a ograniczą się do zezwolenia na kult i pielgrzymki oraz ich promowania.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Były rugi pruskie, są …rugi warszawskie. Stołeczny...

Niedziela w Warszawie

Były rugi pruskie, są …rugi warszawskie. Stołeczny...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Kościół

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...