Reklama

Edukacja

MEN: w strefie czerwonej zdalnie uczyć się będzie blisko milion uczniów szkół ponadpodstawowych

MEN

Od poniedziałku w strefie czerwonej zdalnie będzie się uczyć blisko milion uczniów szkół ponadpodstawowych; to ponad połowa wszystkich uczniów, którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych w całym kraju - podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Od poniedziałku blisko 1 mln uczniów z ponad 6 tys. szkół ponadpodstawowych realizować będzie naukę zdalna" - poinformowało w piątek MEN na Twitterze.

Wpisowi towarzyszy grafika, w której umieszczono informacje na temat liczby szkół ponadpodstawowych, które od soboty znajdować się będą w strefach żółtej i czerwonej oraz liczba uczniów, którzy się w nich uczą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wynika z niej, że w strefie czerwonej znajdzie się 6178 szkół ponadpodstawowych, czyli 50,8 proc. wszystkich szkół ponadpodstawowych w całym kraju. Uczy się w nich 995 674 uczniów, czyli 54,8 proc. wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

Z kolei w strefie żółtej (obejmie ona resztę kraju) znajdzie się 5978 szkół ponadpodstawowych, czyli 49,2 proc. wszystkich szkół ponadpodstawowych. Uczy się w nich 821 518 uczniów, czyli 45,2 proc. wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły ponadpodstawowe w strefie żółtej mają funkcjonować w trybie hybrydowym, czyli zajęcia będą prowadzone częściowo w szkole, a częściowo zdalnie. W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe mają pracować wyłącznie zdalnie. Ma to obowiązywać od poniedziałku 19 października.

Reklama

W obu strefach będą wyjątki. Dotyczyć będą m.in. szkół specjalnych, szkół specjalnych w zespołach, internatów, szkół i placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym – w zakresie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować jak dotąd. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ par/

Podziel się:

Oceń:

2020-10-16 18:48

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: dyrektorzy i nauczyciele na Forum Szkół Katolickich

Jasna Góra

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Nad tym jak świadczyć o wierze i nadziei rozważali na Jasnej Górze przedstawiciele placówek katolickich. W sanktuarium po raz 27. odbywało się Forum Szkół Katolickich. W trzydniowym spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy z całej Polski, w sumie ok. 600 osób.

Więcej ...

Manifest sprzed 800 lat

Niedziela Ogólnopolska 46/2023, str. 26-27

św. Franciszek,
wizerunek z bazyliki
w Asyżu

Fot. Grażyna Kołek

św. Franciszek, wizerunek z bazyliki w Asyżu

Reguła św. Franciszka nie jest nudnym i przestarzałym dokumentem Kościoła z czasów średniowiecza. Jest ponadczasowa – przekonuje o. prof. Zdzisław Kijas, franciszkanin konwentualny.

Więcej ...

Cieszyn: w niedzielę transmisja w Telewizji TVP Polonia z sanktuarium św. Marii Magdaleny

2025-07-18 17:06
Kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie

wikipedia / Hons084 / Wikimedia Commons

Kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie

Bezpośrednią transmisję Mszy św. z parafialnego kościoła św. Marii Magdaleny przeprowadzi w najbliższą niedzielę, 20 lipca 2025 r., Telewizja TVP Polonia. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie o godz. 13.00 bp Roman Pindel. Cieszyńskie sanktuarium przy pl. Dominikańskim jest jednym z kościołów jubileuszowych w diecezji bielsko-żywieckiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

W diecezjach

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Łomża: Komunikat kurii w związku ze spotkaniem...

Kościół

Łomża: Komunikat kurii w związku ze spotkaniem...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Kościół

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat

Kościół

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat