Polska - Niemcy 3:1 w drugim meczu towarzyskim siatkarzy

Adobe Stock

Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27) w drugim meczu towarzyskim w Zielonej Górze. Dzień wcześniej biało-czerwoni zwyciężyli 3:2.

Oba spotkania odbyły się bez udziału publiczności. Trenerzy umówili się wcześniej, że niezależnie od wyniku w obu przypadkach rozegrają co najmniej cztery sety.

W środę podopieczni Vitala Heynena zainaugurowali swoje tegoroczne występy. Był to też pierwszy międzynarodowy mecz siatkarski po przerwie związanej z pandemią.

Polaków w tym roku z powodu koronawirusa nie czeka żadna rywalizacja o stawkę. Rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne z Estończykami, których podejmą w Łodzi w niedzielę i poniedziałek. (PAP)

an/ krys/

2020-07-23 20:07

MŚ siatkarek – Polki zagrają w ćwierćfinale

PAP/Roman Zawistowski

Polskie siatkarki zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata bez względu na wynik ostatniego spotkania drugiej fazy grupowej z Niemkami. Biało-czerwonym z pomocą przyszły Kanadyjki, które pokonały w Łodzi Dominikanę 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 25:27, 15:7).