Polski skoczek znowu pierwszy!

Piotr Żyła

Sławek [CC-BY-SA-2.0], Wikimedia Commons

Piotr Żyła

Piotr Żyła ex aequo z Gregorem Schlierenzaurem wygrał konkurs skoków w Pucharze Świata rozegranym w Oslo. Kamil Stoch tym razem tuż za podium na 4. miejscu. Na 3. pozycji uplasował się Słoweniec Robert Kranjec.

Po pierwszej serii dwóch Polaków uplasowało się w pierwszej trójce, Stoch na 2. pozycji, a Piotr Żyła na 3. miejscu. Prowadził Robert Kranjec. W drugiej serii trener Łukasz Kruczek podjął ryzykowną decyzję, aby Kamil Stoch oddał skok z niższej belki startowej, niestety mimo to polski skoczek nie zmieścił się na podium. Jednak odrobił trochę dystansu do zajmującego 2. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norwega Andersa Bardala, który ukończył zawody na 7. pozycji.
Dobrze spisali się też pozostali Polacy - Maciej Kot był 11., a Dawid Kubacki zajął 20. miejsce, awansując w drugiej serii aż o 10. pozycji. Jedynie Krzysztof Miętus nie awansował do serii finałowej.

2013-03-17 17:01

Morawiecki o medalach lekkoatletów: to zapewne nie koniec sukcesów

Trzy medale Polaków w ciągu dwóch pierwszych dni lekkoatletycznych mistrzostw świata to wspaniały początek, ale zapewne nie koniec sukcesów naszych lekkoatletów na tej imprezie - napisał w niedzielę na portalu społecznościowym premier Mateusz Morawiecki.