Kamil Stoch wygrywa w Kuopio

Kamil Stoch

Bjoertvedt [CC-BY-SA-3.0], Wikimedia Commons

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał pierwsze w tym sezonie zawody w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Polak prowadził wyraźnie po pierwszym skoku. W drugiej serii polski skoczek jeszcze bardziej umocnił swoje prowadzenie wygrywając całe zawody z przewagą 10,9 pkt. nad Japończykiem Daiki Ito. Trzecie miejsce zajął drugi po pierwszej serii Niemiec Severin Freund.
Pozostali Polacy zajęli odpowiednio: Piotr Żyła 15. miejsce, Dawid Kubacki uplasował się na 24. pozycji. Natomiast Maciej Kot, Stefan Hula i Krzysztof Miętus nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Kamil Stoch zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do trzeciego Severina Freunda traci 72 pkt. Do czwartego Andersa Jacobsena, 45 pkt. W zawodach w Kuopio Norweg zajął miejsce poza czołową 30.

2013-03-12 20:26

Spartakiada, która łączy

Niedziela podlaska 23/2014, str. 2

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Jesteśmy jednym Kościołem

2024-06-15 22:46
Abp Józef Kupny odznaczył szczególnie zasłużonych dla archidiecezji medalem św. Jadwigi Śląskiej.

Magdalena Lewandowska

Podczas 11. rocznicy ingresu abp Józef Kupny pobłogosławił do funkcji 90 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej – w tym siostry zakonne – 80 ceremoniarzy i 70 lektorów.

Polska przegrała z Holandią 1:2 w meczu piłkarskich mistrzostw Europy

2024-06-16 16:55

PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Warszawska Strefa Kibica to przestrzeń do wspólnego kibicowania polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy. Na błoniach PGE Narodowego w niedzielę od południa zbierał się tłum kibiców, którzy raczej z optymizmem czekała na inauguracyjne spotkanie biało-czerwonych w Euro 2024. Pesymiści też się znaleźli i - jak się okazało - mieli rację, bo Polska przegrała 1:2.