Reklama

Wiadomości

Elektroniczny Listonosz w akcji

laciatek/Fotolia Fotolia

Od 1 marca 2016 r. Poczta Polska świadczy usługę elektronicznego potwierdzania odbioru z wykorzystaniem tabletów przy użyciu dedykowanej aplikacji Mobilny Listonosz Od czasu wprowadzenia tej usługi Poczta Polska doręczyła już ponad 40 milionów przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru (EPO). Rekordowy był czerwiec br. z ponad 4 mln doręczonych EPO. Osiąganie tak dobrych wyników umożliwiło wyposażenie listonoszy w ponad 23 tys. tabletów oraz wdrożenie innowacyjnej aplikacji Mobilny Listonosz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Mobilny Listonosz to jedno z największych wdrożeń platform mobilnych w Europie – mówi Tomasz Jeruzalski, dyrektor zarządzający Pionem Infrastruktury i Telekomunikacji Poczty Polskiej.

– To elastyczne rozwiązanie do obsługi prestiżowego i kluczowego z punktu widzenia ekonomicznego spółki kontraktu dla sądownictwa. Jest ono zarazem platformą dla kolejnych usług cyfrowych z zakresu e-commerce, e-komunikacji, e-gov. Mobilny Listonosz otwiera pole do szeroko zakrojonych innowacji, zmieniających zasadniczo biznes Poczty Polskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nowy wymiar usług pocztowych

Reklama

Wkrótce na tabletach pojawi się aplikacja do sprzedaży ubezpieczeń, a rozważana jest ponadto możliwość zakładania Profili Zaufanych we współpracy z firmą Envelo bezpośrednio u listonosza, bez przychodzenia do placówki pocztowej. Aplikacja dostępna na tabletach i smartfonach otwiera przed Pocztą możliwość zdalnego świadczenia zupełnie nowych jakościowo usług co znacząco zwiększy jej konkurencyjność na krajowym rynku pocztowo-kurierskim. Urządzenia do realizacji usługi dostarczyła firma T-Mobile Polska.

Poczta Polska istotnym elementem infrastruktury państwa

Realizacja kontraktu na obsługę polskich sądów z wykorzystaniem aplikacji Mobilny Listonosz to kolejny krok w kierunku wsparcia administracji przez Pocztę Polską w procesie cyfryzacji usług publicznych.

W 2017 r. umożliwiono Polakom m.in. założenie Profilu Zaufanego za pośrednictwem placówek Poczty Polskiej poprzez założenie Konta Zaufanego na Platformie Envelo. Każdy kto założy Konto Zaufane na Envelo może aktywować Profil Zaufany w ePUAP. Profil Zaufany to potwierdzenie tożsamości użytkownika internetu który chce załatwić sprawy urzędowe przez ePUAP bez wizyty w urzędzie. Za pośrednictwem ePUAP można wnioskować m.in. o: dowód osobisty, prawo jazdy, odpis aktu małżeństwa, dopisanie do spisu wyborców. Można również sprawdzić ilość punktów karnych, a także załatwić niektóre sprawy urzędowe, takie jak: sprzedaż samochodu, rozliczenie podatkowe, zarejestrowanie działalności gospodarczej, zgłoszenie urodzenia dziecka.

Poczta Polska wraz ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe (Envelo) podpisała również – z Ministrem Cyfryzacji oraz Ministrem Infrastruktury i Budownictwa – porozumienie o strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa. Umowa dotyczy integracji systemów informatycznych administracji, z których korzystają obywatele, z pocztową platformą Envelo.

Podziel się:

Oceń:

2017-10-13 11:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Poczta Polska wprowadziła znaczek upamiętniający objawienia s. Faustyny

90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie

Poczta Polska

90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji „90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie”.

Więcej ...

Grecja: biskupi krytykują przekształcenie kościoła w Stambule w meczet

2024-05-17 16:25

Smuldur/pixabay.com

Grecki Kościół Prawosławny skrytykował niedawne przekształcenie w meczet kościoła w stambulskiej Chorze, poinformował serwis informacyjny wiedeńskiej fundacji ekumenicznej Pro Oriente. W oświadczeniu wydanym przez Stały Synod Kościoła, który zebrał się w tych dniach w Atenach pod przewodnictwem arcybiskupa Hieronima, biskupi wyrazili głębokie zaniepokojenie. Zwrócili uwagę, że decyzję tureckiego rządu należy rozpatrywać w kontekście kilku podobnych wydarzeń w ostatnich latach: Hagia Sophia w Stambule (2020), Hagia Sophia w Trapezuncie (2013) i Hagia Sophia w Nicei/Izniku (2011) również zostały już przekształcone w meczety.

Więcej ...

Czy pozwolimy sobie zabrać wolność religijną?

2024-05-18 07:00
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

„Sejm RP wyraża zaniepokojenie decyzjami, które godzą w wolność wyznania, lekceważą prawa i uczucia ludzi wierzących oraz burzą pokój społeczny”. Nie, nie jest to fragment uchwały Sejmu z czasu kadencji Prawa i Sprawiedliwości, ale dokument podpisany przez marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej w 2009 roku, jako stanowisko krytyczne polskich posłów wobec wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka „kwestionującego podstawy prawne obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Kościół

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli