Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz: rozpoczęła się trzydniowa ewangelizacja

Jakub Hałun/pl.wikipedia.org

Rozpoczęła się trzydniowa „Ewangelizacja Sandomierza”. Blisko 70 ewangelizatorów wyruszyło 28 lipca na place i ulice miasta, by spotkanym mieszkańcom i przebywającym w tych dniach turystom mówić o miłości Boga do człowieka. Inicjatorem wydarzenia religijnego jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W piątek po wspólnej modlitwie i duchowym przygotowaniu do ewangelizacji, na ulice miasta wyruszyli ewangelizatorzy ubrani w charakterystyczne koszulki z ewangelizacyjnymi napisami.

Na trasie w okolicach sandomierskiego Zamku, bazyliki katedralnej, na Starym i Małym Rynku, przy Bramie Opatowskiej i w okolicach Wyższego Seminarium Duchownego dzielili się w sposób niekonwencjonalny słowem, modlitwą i śpiewem doświadczeniem wiary.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– My ewangelizujemy śpiewem, pomagamy ludziom modlić się śpiewem. Uważam, że poprzez muzykę najlepiej uwielbia się Pana Boga – mówiła Natalia Wójcicka.

Przy Ratuszu młodzież przedstawiła spektakl pantomimiczny. Można było też usłyszeć świadectwa przeplatane modlitwą uwielbienia. Cała popołudniowa część została zwieńczona tańcami.

Wymiernym, materialnym, akcentem akcji ewangelizacyjnej była pomoc finansowa jaką uczestnicy i turyści wspierali diecezjalnego misjonarza ks. Wiesława Podgórskiego, który na co dzień pracuje w Ekwadorze.

– To wielki wspólny dar serca dla naszego misjonarza, który właśnie w Ekwadorze prowadzi działa ewangelizacyjne, napotykając często duże problemy. Mam nadzieję, że nasza wspólna pomoc pomoże mu w dalszej pracy – mówił ks. Marek Kuliński, przedstawiciel organizatorów.

Po wieczornej modlitwie w katedrze na starym Rynku zorganizowany został koncert Michała Bukowskiego i zespołu „Młode Koty”.

Po Apelu Jasnogórskim nastąpiła projekcja filmu ewangelizacyjnego pt. „Cyrk motyli”. Swoje świadectwo zaprezentował Marcin Kaczmarzyk.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego ewangelizatorzy wyruszą na ulice miasta by ponownie dzielić się Ewangelią i doświadczeniem wiary.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę czas przed południem jest przeznaczony na modlitwę. Godziny popołudniowe, są czasem świadectw, głoszenia kerygmatu dla młodych, a także czasem ewangelizacyjnej gry terenowej zakończonej tańcem uwielbienia.

Reklama

Wieczorem wszyscy zaproszeni są do kina ewangelizacyjnego, osobistych świadectw i modlitwy kończącej dzień.

Organizatorzy zapraszają do modlitwy w kościele pw. Ducha Świętego, bazyliki katedralnej oraz na wspólne spotkania ewangelizacyjne na scenę przy Ratuszu Miejskim oraz na Bulwar Wiślany.

Zorganizowane zostaną także: pokazy pantomimiczne, projekcja filmu o tematyce ewangelizacyjnej pt. „Most”, a także koncert muzyczny oraz spektakl pt. „Cierpiący - Sprawiedliwy” w wykonaniu Teatru Św. Jana Pawła II.

Inicjatorem akcji jest bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcił młodych do utrwalenia owoców jakie przyniosły ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży poprzez podzielenie się osobistym doświadczeniem.

W ramach przygotowań do lipcowej akcji ewangelizacyjnej przeprowadzone zostały wcześniej rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży szkół średnich. Młodzież, która wspomaga działania ewangelizacyjne uczestniczyła w kursie pn. „Nowe Życie z Bogiem” oraz warsztatach muzycznych. W wydarzenie religijne czynnie włączyła się wspólnota Gaudete z Krakowa.

Podziel się:

Oceń:

2017-07-29 10:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Nitkiewicz: rodzina jest podstawą życia religijnego i społecznego

Archiwum

Rodzina jest podstawą życia religijnego i społecznego – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin, która miała miejsce 26 czerwca w Klimontowie.

Więcej ...

Polska remisuje z Francją w meczu piłkarskich mistrzostw Europy

2024-06-25 19:57

PAP/Leszek Szymański

Polska remisuje z Francją w meczu piłkarskich mistrzostw Europy. Bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski.

Więcej ...

Paulini zapraszają na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę

2024-06-25 19:14

Karol Porwich/niedziela

- Jasna Góra nie ma wakacji - uśmiecha się rzecznik Sanktuarium o. Michał Bortnik i zapewnia, że paulini jak zawsze „z wielką gotowością otwierają drzwi Kaplicy Matki Bożej i bramy Jasnej Góry” przed „pątniczą rzeką”. Zakonnik podkreśla, że „po to tu jesteśmy, by ludzi prowadzić do Matki Najświętszej”. Paulini zapraszają na pielgrzymkowe szlaki, a te wiodą ze wszystkich zakątków Polski. Oprócz tych najbardziej tradycyjnych, sięgających początków istnienia częstochowskiego klasztoru, czyli pieszych, są i te dla rowerzystów, rolkowców czy pielgrzymów na koniach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Wiara

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?