Reklama

Niedziela Łódzka

Dzieci Światłości

Dobrze jest razem odkrywać Boga i wspólnotę Kościoła

Archiwum wspólnoty

Dobrze jest razem odkrywać Boga i wspólnotę Kościoła

Nauczyłam się patrzeć na drugiego człowieka w takim pięknie, w jakim widzi go Bóg – mówi Marta Mieleszkiewicz, absolwentka szkoły.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych Dzieci Światłości powstała w Łodzi w 2004 r. i jest przeznaczona dla osób w wieku 18-30 lat. Funkcjonuje od października do czerwca. Za zgodą arcybiskupa łódzkiego jest prowadzona przez kapłana – ks. Grzegorza M. Korczaka – oraz absolwentów Szkoły Jeunesse-Lumiere lub Dzieci Światłości. Jest filią Katolickiej, Międzynarodowej Szkoły Modlitwy i Ewangelizacji założonej przez o. Daniela-Angel we Francji w 1984 r. Ojciec Daniel był członkiem benedyktyńskiej wspólnoty „Matki Bożej Ubogich”, potem misjonarzem i pustelnikiem. Napisał wiele książek m.in. Zraniony pasterz. Na początku lat 80. XX wieku opuścił pustelnię i przyjął święcenia kapłańskie. Postanowił poświęcić się ewangelizacji i docieraniu do ludzi najbardziej oddalonych od Boga.

Przybliża niebo

Uczestnicy szkoły mieszkają razem w centrum Łodzi i mają możliwość kontynuacji studiów lub pracy, ale w taki sposób, by wieczory oraz weekendy mogli poświęcić formacji i życiu wspólnotowemu. Na okres 9 miesięcy formacja musi być ich priorytetem. Pieniądze na utrzymanie są czerpane z dochodów uczestników (jeśli pracują) oraz z darowizn rodziców i dobroczyńców.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W ramach formacji przewidziana jest codzienna Eucharystia, czas adoracji Najświętszego Sakramentu, Liturgia Godzin. Wykłady o tematyce teologicznej (tj. Biblia, liturgia, chrystologia, Kościół etc.) oraz poruszające tematykę życia codziennego (np. o męskości/kobiecości, życiu konsekrowanym, małżeństwie etc.) odbywają się zazwyczaj w weekendy. Wspólnota gości w parafiach i szkołach, gdzie animuje śpiew i modlitwę, przybliża niebo tym, dla których jest ono ciągle daleko. Podczas misji członkowie wspólnoty odkrywają w sobie nowe talenty, szukają twórczych sposobów, by opowiedzieć o Bożej miłości.

Tworzą Bożą rodzinę

– Szkoła zmieniła całe moje życie, miałam inny światopogląd, mimo że byłam osobą wierzącą. Nauczyłam się w niej, jak na świat patrzy Kościół, który jest prawdziwie piękny – mówi Marta Mieleszkiewicz, absolwentka szkoły. – Był to dla mnie czas prawdziwego nawrócenia, zmiany sposobu myślenia. Była to oaza spokoju, gdzie mogłam napełniać się Bogiem w ciszy, w pełnym zaufaniu do osób, które mnie otaczały. Tworzyliśmy prawdziwą rodzinę Bożą, której potrzebowałam. Nauczyłam się akceptować siebie mimo moich słabości. Z innymi osobami toczyliśmy spory niemal każdego dnia, lecz nigdy nie kładliśmy się spać, jeśli wcześniej nie zapanowała miedzy nami zgoda. Nauczyłam się patrzeć na drugiego człowieka w takim pięknie, w jakim widzi go Bóg. W szkole Dzieci Światłości poznawałam świat Kościoła od wewnątrz, uczestnicząc w różnych wykładach, spotkaniach. Było to prawdziwie ubogacające i pomogło w rozeznaniu powołania. Wyjazd na misje był lekcją pokory. Zobaczyłam, że wszystko leży w rękach Boga i trzeba tylko otworzyć serce i pozwolić Mu posługiwać się moimi talentami. Często był wielki stres, ale modlitwa wspólnoty potrafi przenieść ponad wszelkimi trudnościami – kończy w uśmiechem Marta.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2023-07-19 11:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Najpiękniejsza misja

Piotr Drzewiecki

Jestem przekonana, że robię dobro i zachęcam do niego wszystkich, aby wchodzić w szeregi rodzicielstwa zastępczego – przekonuje Agnieszka Kaszuba-Gałka.

Więcej ...

Londyn: więcej ataków na chrześcijan

2024-06-26 07:21

Karol Porwich/Niedziela

Andreas Blum, proboszcz niemieckiej parafii św. Bonifacego w londyńskiej dzielnicy Eastend, zwrócił uwagę na konsekwencje konfliktu na Bliskim Wschodzie dla chrześcijan w Londynie. W angielskiej metropolii chrześcijanie stanowią obecnie mniej niż 50 procent mieszkańców miasta. Od czasu ataku Hamasu na Izrael wzrosła liczba ataków na wspólnoty chrześcijańskie w Londynie.

Więcej ...

Donald Tusk: będę rozmawiał z koalicjantami nt. finansowania Kościołów

2024-06-26 14:50

PAP/Piotr Nowak

Będę rozmawiał z moimi partnerami, jeśli chodzi o kwestię finansowania Kościołów - powiedział w środę premier Donald Tusk, odpowiadając na pytanie o postępy prac międzyresortowego Zespołu ds. Funduszu Kościelnego. Jak przyznał, podobnie jak np. w kwestii związków partnerskich, koalicjanci tacy jak PSL mają inne zdanie w tej sprawie. - Mam nadzieję, że także w sprawie Funduszu wyjdziemy na prostą - dodał szef rządu. Rano podsekretarz stanu w KPRM Marek Krawczyk poinformował, że prezentacja projektu dotyczącego Funduszu Kościelnego może nastąpić przed sejmową przerwą wakacyjną.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?