Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Uczyńcie świat lepszym

W bazylice jasnogórskiej

Anna Maciukiewicz

W bazylice jasnogórskiej

Maturzyści z naszej diecezji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II prosili o siłę do dalszej pracy i o szczęśliwą przyszłość.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tegorocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę wzięło udział 1150 uczniów ze szkół średnich znajdujących się na terenie naszej diecezji. Pielgrzymowanie, które zorganizował Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, odbyło już 31. raz w historii. Młodym pielgrzymom towarzyszyły słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

O potrzebie pielgrzymowania i szacunku wobec św. Jana Pawła II w rozmowie z Radiem Jasna Góra powiedzieli sami maturzyści.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Wiemy, że wiara góry przenosi i my przez modlitwę chcemy przezwyciężać trudności. Jesteśmy u Mamy, więc to musi pomóc – powiedział Mateusz Klamer z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. Podkreślił również, że od św. Jana Pawła II chce uczyć się wytrwałości i pracowitości. – On mówił, że niezależnie czy jesteśmy z dużego miasta, czy małej wioski, to mozemy zajść daleko, jeśli tylko chcemy. On zawsze będzie naszym wzorem – zauważył maturzysta.

Z kolei jego koleżanka Julia Bańka mówiła, że chciałaby nauczyć się od Ojca Świetego przebaczenia. – Tak, jak św. Jan Paweł II przebaczył swojemu oprawcy tak i ja chciałabym umieć przebaczać – powiedziała. Dodała też, że kieruje się w życiu słowami Papieża „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. – Wyznaczajmy sobie cele i realizujmy je. Nie słuchajmy innych, róbmy co kochamy – podkreśliła.

– Jeżeli w naszym życiu pojawiają się trudności, to gdzie mamy się zwrócić jak nie do Mamy. Przychodzimy, żeby się poskarżyć, pożalić, ale też poprosić o potrzebne łaski. Przyjeżdżamy na Jasną Górę, aby zawierzyć maturzystów, którzy stoją przed trudnymi wyborami życiowymi, żeby ich uwrażliwić, że dużo zależy od nich, ale najwięcej od Boga – powiedział ks. Piotr Brodziak, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Pielgrzymce przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, który w homilii przypomniał, że św. Jan Paweł II wiele razy podkreślał, że młodzież jest nadzieją Ojczyzny i Kościoła. – Minionym pokoleniom wiele rzeczy się udało, ale były też takie, które się im nie powiodły. Więc wy młodzi uczyńcie wszystko, o co nasz Papież Polak prosił, żebyście ten świat uczynić lepszym i piękniejszym – powiedział biskup.

Reklama

Dodał, że dla niego to wielka radość, że młodzież chce rozpocząć przygotowania do nowego etapu w swoim życiu właśnie od pielgrzymki na Jasną Górę.

– Pamiętajcie, że jesteście naszą nadzieją, że przemienicie świat i napełnicie go miłością i tak potrzebnym pokojem – mówił bp. Mariusz Leszczyński.

Maturzyści, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, uczestniczyli we Mszy św. w jasnogórskiej bazylice i w Drodze Krzyżowej. Pielgrzymkę zakończyli Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Podziel się:

Oceń:

2022-10-28 20:34

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: rozpoczęło się pielgrzymowanie tegorocznych maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze rozpoczęło się tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów. Inne niż zazwyczaj, ale w tym samym duchu - błagania nie tylko o zdanie egzaminu dojrzałości, ale też o dobry wybór dalszej drogi życiowej. Po młodych z diecezji elbląskiej, którzy przybyli na czuwanie w piątek, dziś przyjechała zaledwie pięcioosobowa delegacja z diecezji kieleckiej.

Więcej ...

Ksiądz Jan Długosz w różnych odsłonach

2024-05-17 15:27

Maciej Orman/Niedziela

W Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyła się gala podsumowująca II Regionalny Konkurs Plastyczny „W kłobuckim kościele jest skarbów wiele”, zorganizowany przez miejscową parafię św. Marcina – sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników.

Więcej ...

Madonno Inwałdzka, módl się za nami...

2024-05-17 20:50

Karol Porwich/Niedziela

Pod koniec XIX stulecia kult Matki Bożej Inwałdzkiej zaczął powoli zanikać. Na odpusty przybywało coraz mniej pielgrzymów, głównie z najbliższej okolicy. Reszty dokonał pożar kościoła w 1889 r., podczas którego został uszkodzony cudowny obraz, zniszczone wota i ozdoby.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Kościół

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

Kościół

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli