Reklama

Książki

Sylwetka intelektualisty

Materiał promocyjny

Kim jest autor słynnych książek i podręczników?

Profesor Wojciech Roszkowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich intelektualistów. Znane są jego liczne bestsellery o tematyce historycznej i krytyczno-cywilizacyjnej, a także podręcznik Historia i teraźniejszość. Ale kim jest on sam? Na to pytanie odpowiada w swojej nowej książce Jeszcze nic straconego, która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Biały Kruk.

Książka utrzymana jest w konwencji ciekawej rozmowy i ma charakter wspomnieniowy. To subtelny obraz jakże interesującej sylwetki prof. Roszkowskiego. Poznajemy jego imponującą naukowo-pisarską karierę i nader ciekawe koleje życia. Autor nie należy do celebrytów, obca jest mu autoreklama, toteż próżno szukać o nim plotkarskich ciekawostek w mediach. W wywiadzie też nie skupia się na błahostkach.

Profesor Roszkowski słynie z publikacji historycznych i cywilizacyjnych, ale sam woli pozostawać w cieniu. Stąd książka Jeszcze nic straconego jest tym cenniejsza, że dzięki niej można poznać zarówno to i owo z obfitującego w wiele wydarzeń życia osobistego i rodzinnego profesora, jak i jego zapatrywania na sprawy światopoglądowe. Szczególnie cenne są jego refleksje, które odnoszą się do zmian politycznych, społecznych i mentalnościowych zachodzących w naszym kraju na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz do konsekwencji, które z nich wynikają.

„W sumie dzisiejszy obraz Polski i Polaków nie jest zbyt wesoły” – konstatuje prof. Wojciech Roszkowski. „Jesteśmy narodem pracowitym i zdolnym, gospodarkę mamy prężną, bezpieczeństwo udało się nam zapewnić, na ile to możliwe, a jednocześnie tak wiele szans marnujemy przez jałowe pyskówki, nieufność, brak solidarności, klikowość i zagubienie w «bieżączce». Jeszcze jednak nic straconego, byle młodsze pokolenie nie naśladowało zbyt ochoczo złych przykładów”.

Profesor Wojciech Roszkowski nie należy więc do czarnowidzów, choć dostrzega ciemne strony współczesności i poważne kłopoty cywilizacji łacińskiej, zachodniej, do której i my należymy. Nie można jednak ulegać zniechęceniu, trzeba walczyć do końca z objawami bardzo poważnej zapaści, z którą w ostatnich dekadach zmaga się świat Zachodu, a wraz z nim – Polska.

Reklama

Książka jest bogato ilustrowana unikatowymi zdjęciami prywatnymi profesora oraz fotografiami komentującymi jego poglądy. Jeszcze nic straconego dostarcza przyjemności czytania, zachęca do przemyśleń, ostrzega, ale i dodaje otuchy w trudnych czasach.

Specjalna promocja dla czytelników Niedzieli:

Jeden egzemplarz książki Jeszcze nic straconego– 55 zł (zamiast 69 zł), a dwa egzemplarze – 99 zł. Pakiet książek Jeszcze nic straconego wraz z albumem Życie malowane światłem Adama Bujaka – 99 zł (zamiast 188 zł).

Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .

Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

a Jeszcze nic straconego – wywiad rzeka z prof. Wojciechem Roszkowskim
Rozmawia Agnieszka Orzelska-Stączek
Liczba stron: 272
Format 16,5 x 23,5 cm
Oprawa twarda
Wydawnictwo: Biały Kruk

2022-07-26 09:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prof. Roszkowski: domagając się reparacji, prowadzimy politykę pamięci

Prof. Wojciech Roszkowski

Michał Klag /Biały Kruk

Prof. Wojciech Roszkowski

Domagając się reparacji wojennych od Niemiec, prowadzimy politykę pamięci, oświecającą świat w tym, co stało się z Polską w czasie II wojny światowej – powiedział we wtorek historyk prof. Wojciech Roszkowski.

Więcej ...

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Św. Mikołaj, patron kościoła

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Niegdyś święty biskup z Myry był jednym z ważniejszych świętych chrześcijaństwa. Dziś stał się „świętym komercji”. Współczesność odarła go z ornatu, z głowy zdjęła mitrę i zabrała pastorał.

Więcej ...

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

Niedziela Legnicka

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...