Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Porcelanowe Katolickie Radio Zamość

Pracownicy Katolickiego Radia Zamość

Andrzej Rzemieniak

Pracownicy Katolickiego Radia Zamość

Dla diecezji zamojsko-lubaczowskiej 25 marca 1998 r. był dniem szczególnym. Wtedy to Katolickie Radio Zamość po raz pierwszy nadało audycję, a tym samym zagościło na stałe w domach wiernych całej diecezji. Rozgłośnia, powołana przez bp. Jana Śrutwę, zyskała swoich sympatyków zarówno wśród starszych odbiorców, jak i młodych ludzi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dyrektorzy, pracownicy, współpracownicy, a także słuchacze Katolickiego Radia Zamość świętowali 7 kwietnia 20-lecie powstania tej katolickiej rozgłośni. Uroczystości porcelanowego jubileuszu rozpoczęła Msza św. sprawowana w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu przez pasterza diecezji bp. Mariana Rojka oraz bp. pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. Podczas homilii bp Marian Rojek wielokrotnie podkreślał, jaką wagę należy przykładać, wykonując pracę dziennikarza.

– To wy kształtujecie ludzkie postawy, bronicie postaw chrześcijańskich i patriotycznych, dostarczacie informacji i wiedzy, zaspokajacie ciekawość, proponujecie odpoczynek i relaks. Z misji radia katolickiego budujecie wiarę, umacniacie ją, pomagacie w modlitwie, ratujecie ludzkiego ducha, dodajecie nadziei wszystkim słuchaczom, a przede wszystkim prezentujecie miłość do Boga, do drugiego człowieka i zachęcacie do odkrywania prawdy o sobie samym oraz uszanowania własnej wartości. Jakość tego, czego słuchamy w katolickim radiu i jego skuteczność zależą od tego, czy osoby znane nam często jedynie z fal eteru, ze swojego imienia czy nazwiska, umieją najpierw słuchać Boga? Czy potrafią usłyszeć to, co inni do nich mówią? I wreszcie, czy wy słyszycie sami siebie? Czy słyszycie, co wam mówi serce? Co wam mówi sumienie? Zdolność słyszenia u każdego z nas nie dotyczy tylko mojej relacji do Pana Boga, ale wiąże mnie także z drugim człowiekiem. To jest cecha charakterystyczna naszego radia, otwartość na ludzi – zaakcentował bp Marian Rojek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Misja i wdzięczność

Podczas drugiej części uroczystości, odbywającej się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, przedstawiono historię oraz misję Katolickiego Radia Zamość. Największym aplauzem cieszyły się uchwycone i przedstawione wszystkim zebranym zabawne „wpadki” prezenterów i reporterów, co podkreślało ludzki i otwarty charakter rozgłośni.

Podczas spotkania przez wręczenie dyplomów doceniono pracę wieloletnich pracowników i współpracowników, byłych dyrektorów, a także ludzi tworzących dziś Katolickie Radio Zamość. – Dziękuję wszystkim pracownikom Katolickiego Radia Zamość, bo jakby nie oni, to tego jubileuszu byśmy nie przeżywali. Bo to oni odgrywają bardzo ważną rolę, by to radio funkcjonowało. Drodzy pracownicy, składam wam serdeczne Bóg zapłać za to, że jesteście, że tworzycie tę wspólnotę radia i za to, że dziś z waszej pracy i posługi możemy korzystać – powiedział ks. Sylwester Zwolak, pełniący obowiązki dyrektora Katolickiego Radia Zamość.

Reklama

– Pracę w radiu traktuję jako powołanie. Spotykać ludzi, którzy często nie mają prawa głosu, żyją po cichu, cierpią i do tego opowiadać ich historię, to dar, który od 10 lat wciąż odkrywam. Pracuję, by pozostawić po sobie ślad, ale przede wszystkim, by skłonić innych do myślenia i do szukania prawdy o Bogu i o sobie samym – powiedziała Małgorzata Godzisz, sekretarz redakcji Katolickiego Radia Zamość.

Wśród gości zaproszonych były zarówno władze miasta Zamość, powiatu zamojskiego, przedstawiciele leśników, a także osoby współpracujące z radiem.

– 20 lat to już wiek dojrzały. W taki właśnie wkroczyliście wy, kochani pracownicy Katolickiego Radia Zamość. Dziękujemy wam za waszą pracę – mówili goście podczas wystąpień i składania życzeń dyrektorom i pracownikom katolickiej rozgłośni.

Nowe oblicze

Od niedawna Katolickie Radio Zamość może cieszyć się nowym studiem z profesjonalnym wyposażeniem, co ułatwia pracę dziennikarzom, a także wpływa na jakość odbioru.

Katolickie Radio Zamość zachęca do słuchania ciekawych audycji o charakterze religijnym i nie tylko. Wśród interesujących audycji warto wymienić „Leśne Radio”, „Twoje prawa”. Wiele osób zasłuchuje się także w muzykę wybieraną wielokrotnie przez samych słuchaczy, jak jest w przypadku Koncertu Życzeń, Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych czy w innych programach. Po pomoc i dobrą radę warto włączyć radio, gdy o godz. 9.40, gdy nadawany jest „Poradnik radiowy”, w którym słyszymy rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin.

Reklama

Przekazywać wiarę

Przede wszystkim, jak wspomniał podczas homilii bp Marian Rojek, radio ma przekazywać wiarę i czyni to na różne sposoby.

Na falach rozgłośni każdego dnia transmitowana jest Msza św., odmawiane są wspólnie Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz „Anioł Pański”. Ponadto słuchacze mają szansę zaczerpnąć wiedzy i sił z audycji religijnych czy rekolekcji, takich jak Rekolekcje Ostatniej Szansy „Bóg umarł” oraz posłuchać audycji np. „Posługa egzorcysty”.

Katolickie Radio Zamość to także wiadomości lokalne, samorządowe oraz z życia Kościoła, które stanowią przekaz wiedzy o tym, co dzieje się w naszej okolicy.

Dyrektorzy i pracownicy, dziękując za wspólne 20 lat tworzenia radia zachęcają do dalszego słuchania i głoszenia Dobrej Nowiny o Chrystusie.

Katolickie Radio Zamość nadaje na falach 90.1 FM oraz 101.2 FM

Podziel się:

Oceń:

2018-04-18 12:13

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Oświęcim: modlitwy i hołd ofiarom w 72. rocznicę wyzwolenia obozu

PL.WIKIPEDIA.ORG

Złożenie zapalonych zniczy i wspólna modlitwa zakończyły uroczystości 72. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau, które odbyły się 27 stycznia na terenie byłego niemieckiego obozu.

Więcej ...

Jasna Góra: 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

2024-05-19 18:32

Jasna Góra/Facebook

Do kształtowania chrześcijańskiego feminizmu w świecie - „by swoją kobiecą inność, wyjątkowość podkreślać i nią żyć” zachęcał na Jasnej Górze uczestniczki 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet bp Artur Ważny z Sosnowca. Spotkanie odbyło się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego i było czasem uczenia się ufności Bogu. Przebiegało pod hasłem: „Pójdę ufna za Tobą” a jedną z „bohaterek” spotkania była św. s. Faustyna Kowalska, którą przybliżyła s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Więcej ...

Prezes PiS: kto usuwa krzyże i atakuje wolność religijną - ten atakuje naszą cywilizację

2024-05-19 19:38

PAP/Marian Zubrzycki

Ktoś, kto chce usuwać krzyże, kto atakuje wolność religijną, atakuje także naszą cywilizację, która jest najbardziej życzliwa człowiekowi - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnie życia,...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnie życia,...

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest...

Wiara

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest...

Jak działa Duch Święty?

Kościół

Jak działa Duch Święty?

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj