Już po raz 15. przeszedł Alejami NMP w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpoczął się pod bazyliką archikatedralną Świętej Rodziny, a zakończył na jasnogórskich błoniach pod figurą Maryi Niepokalanej.
Marsz poprzedziła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego. W homilii hierarcha zwrócił uwagę na to, że w statystykach narodzin dzieci Polska znajduje się obecnie na niechlubnym końcu w całej Europie. – Jeśli czegoś nie zrobimy, to naród polski będzie się zmniejszać w zastraszającym tempie. Dlatego módlmy się, by Polacy to zrozumieli – prosił.
Karol Porwich / Niedziela
Mimo niesprzyjającej pogody marsz szybkim krokiem dotarł do celu. Pod figurą Niepokalanej zostały złożone kwiaty, a uczestnicy wypuścili białe balony.
Karol Porwich / Niedziela
Organizatorem marszu była Fundacja Ku Pełni Życia.
„Zjednoczyła nas wiara”: książka o znaczeniu parafii w życiu wiernych
Ks. Mariusz Frukacz
Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela
Rozmowy o zjednoczeniu wiary z życiem codziennym, o znaczeniu parafii i Kościoła w życiu wiernych, a także o parafii jako wspólnocie wspólnot i wartości życia rodzinnego znajdą czytelnicy w książce pt. „Zjednoczyła nas wiara”.
Rozważania na niedzielę ks. Mariusza Rosika: Lepsza cząstka
2025-07-16 17:18
Ks. Mariusz Rosik
pl.wikipedia.org
Niewielka miejscowość Betania, której nazwa tłumaczy się jako „dom biednych”, była świadkiem interesujących wydarzeń w życiu Jezusa. Tu mieszkała zaprzyjaźniona z Jezusem rodzina, a dokładniej dwie siostry i brat, Maria, Marta i Łazarz. Gdy Nauczyciel pielgrzymował do Jerozolimy na uroczystości świąteczne, zatrzymywał się w ich domu.
Korzystając z pobytu w Castel Gandolfo Leon XIV odwiedził Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne. Od 1932 r. znajduje się ono w letniej rezydencji papieży. Dziś przypada rocznica pierwszego lądownia człowieka na Księżycu.