Reklama

Rodzina

Kraków wprowadzi Kartę Rodzinną 3+

Dagmara Zalewska

Od 1 września br. rusza program Krakowska Karta Rodzinna 3+. Dotychczas miasto wspierało rodziny z przynajmniej czwórką dzieci. Od 1 sierpnia rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Krakowa i mające na utrzymaniu minimum troje dzieci, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego mogą składać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa wnioski o wydanie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„W Krakowie mieszka 5139 rodzin posiadających na utrzymaniu troje dzieci do 24. roku życia. Szacujemy, że Krakowska Karta Rodzinna 3+ obejmie blisko 6200 rodzin, także z czwórką dzieci, w sumie ok. 35 tysięcy osób” – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

KKR 3+ realizowana będzie w obszarach: komunikacja miejska, kultura i rozrywka, sport, rekreacja i wypoczynek, opieka nad dziećmi do lat 3, zdrowie, gastronomia i sklepy, usługi. Krakowska Karta Rodzinna zintegrowana będzie z Krakowską Kartą Miejską. Dzieci i młodzież objęta programem począwszy od 1 września będą miały prawo do bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją. Planuje się, że posiadacze karty będą mieli pierwszeństwo przyjęcia przy zapisach do żłobków samorządowych oraz zwolnienie z opłat za pobyt dziecka w żłobku samorządowym, zniżki na zakup biletów do miejskich instytucji kultury, miejskich basenów, ZOO oraz będą zwolnieni z kryterium dochodowego przy staraniu się o becikowe gminne. 1 września, na stronie www.kkr.krakow.pl, zamieszczona zostanie pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem ulg, preferencji, zniżek i uprawnień.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do uzyskania karty potrzebne są zdjęcia poszczególnych członków rodziny (z wyłączeniem dzieci do 4. roku życia). Każdy członek rodziny powyżej 4. roku życia otrzyma imienną kartę, ważną przez 1 rok (dzieci do 4. roku życia korzystają z Programu na podstawie Karty rodzica). Nowością jest, że dzieci z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły otrzymać karty bez względu na wiek. Jednym z kryteriów otrzymania karty jest płacenie podatków w Krakowie. Wnioski o wydanie karty są przyjmowane w dwóch lokalizacjach UMK: przy ul. Stachowicza 18 oraz na os. Zgody 2.

W Krakowie od stycznia 2012 r. obowiązuje Program Krakowska Karta Rodzinna 4+. 11 czerwca 2014 r. krakowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie objęcia od 1 września programem Krakowska Karta Rodzinna rodzin wielodzietnych mających minimum troje dzieci, a nie jak do tej pory - czworo. Program pn. Krakowska Karta Rodzinna 3+ (KKR3+) jest elementem polityki prorodzinnej Miasta Krakowa i ma na celu wspieranie i promowanie rodzin wielodzietnych.

Podziel się:

Oceń:

2014-08-18 16:34

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prof. Maria Ryś: Trzeba przywrócić małżeństwu i rodzinie należne im miejsce

Adobe Stock

"Znane powiedzenie - Pan Bóg wybacza zawsze, człowiek czasami, a natura nigdy - w sposób szczególny odnosi się do aborcji. Bardzo często konsekwencje dopuszczenia się tego czynu, odczuwa matka tego dziecka i jej rodzina" - mówi w rozmowie z KAI prof. ucz. dr hab. Maria Ryś. - Nie ma bardziej bolesnych przeżyć, niż przeżycia kobiety, która dokonała aborcji - dodaje. Obecna koalicja rządząca wbrew sprzeciwom Kościoła oraz strony środowisk pro-life, zapowiada legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży na żądanie kobiety, a także wprowadzanie tabletki „dzień po” do sprzedaży bez recepty od 15. roku życia jako antykoncepcji awaryjnej.

Więcej ...

Bratysława: Kościół modli się za rannego premiera i apeluje o pokój społeczny

2024-05-15 19:56

PAP/EPA/JAKUB GAVLAK

Życzę Panu Premierowi szybkiego powrotu do zdrowia, a wiernych wzywam do modlitwy o pokój dla naszej Ojczyzny i wszystkich obywateli Republiki Słowackiej - napisał w związku z atakiem na premiera Roberta Fico przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji abp. Bernard Bober.

Więcej ...

Straty w dobrach kultury i dziełach sztuki poniesione przez Kościół Rzymsko – Katolicki w Archidiecezji Krakowskiej w wyniku II wojny światowej

2024-05-16 10:45
Modlitwa na ruinach kościoła
Sakramentek na rynku
Nowego Miasta w Warszawie

Reprodukcja Margita Kotas

Modlitwa na ruinach kościoła Sakramentek na rynku Nowego Miasta w Warszawie

Okupant niemiecki podczas II wojny światowej podjął bezpardonową walkę z całym społeczeństwem polskim, w tym również z Kościołem Rzymsko – Katolickim. Walka przeciwko Kościołowi Katolickiemu polegała zarówno na eksterminacji duchowieństwa, jak i na niszczeniu zabytków architektury sakralnej oraz niszczeniu lub rabunku wyposażenia kościołów i klasztorów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jej imię znaczy mądrość

Święci i błogosławieni

Jej imię znaczy mądrość

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Wiara

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Małżeństwo z Andrychowa idzie do grobu św. Jakuba....

Kościół

Małżeństwo z Andrychowa idzie do grobu św. Jakuba....

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania