Reklama

Włochy

Toskania: legalizacja śmierci na życzenie to pójście na łatwiznę

Adobe Stock

Trzeba powrócić do fundamentalnej zasady obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci - podkreśla kard. Augusto Paolo Lojudice po tym, jak Toskania na szczeblu regionalnym zalegalizowała wspomagane samobójstwo. Arcybiskup Sieny ostrzega, że dla Włoch oznacza to zejście w bezdenną przepaść.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chcesz umrzeć? My ci w tym pomożemy

Kard. Lojudice, który jest przewodniczącym regionalnej konferencji episkopatu, zarzuca Radzie Regionu Toskanii, że wybrała najłatwiejszą odpowiedź na problem ludzkiego cierpienia: skoro zdecydowałeś się umrzeć, to my ci w tym pomożemy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nie wszystko, co legalne, jest dobre

Tymczasem, jak potwierdzają to również środowiska medyczne, prawdziwa odpowiedź na cierpienie to rozwój terapii paliatywnych oraz opieka i towarzyszenie - mówi kard. Lojudice. Politycy zasłaniają się dobrymi intencjami, że chcą ukrócić potajemną eutanazję, tak jak niegdyś chciano ukrócić potajemną aborcję. Dlatego postanowili zalegalizować zabijanie, nie pytając jednak, czy jest to obiektywnie słuszne. „Na świecie podejmowane są próby legalizacji nawet bardzo poważnych przestępstw: odnoszę się na przykład do niektórych kampanii na rzecz dekryminalizacji pedofilii” - powiedział sieneński arcybiskup.

Apel do środowisk medycznych

Rozmawiając z Radiem Watykańskim, kard. Lojudice wyraził przekonanie, że chrześcijaństwo nadal jest prawdziwym kręgosłupem włoskiego społeczeństwa. Zaapelował do wszystkich pracowników służby zdrowia, kapelanów i wolontariuszy w szpitalach i hospicjach, aby się nie poddawali, lecz nadal byli świadkami nadziei i życia.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2025-02-13 18:03

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bądźmy jak Jezus nawet w trudnych chwilach

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Łk 22, 14 – 23, 56.

Więcej ...

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

2025-04-07 13:15

Adobe Stock

Pro-liferka, dziennikarka, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradca życia rodzinnego, współautorka serii podręczników do wychowania do życia w rodzinie Magdalena Guziak-Nowak opisuje wstrząsającą relację ze szpitala w Oleśnicy.

Więcej ...

Zbrodnia katyńska: kto podjął decyzję i jak przygotowywano się do mordów?

2025-04-13 12:53

pl.wikipedia.org

Decyzja o zbrodni katyńskiej zapadła na najwyższym szczeblu władz ZSRR. Zamordowanie polskich jeńców wojennych oraz przetrzymywanych od agresji na Polskę urzędników, polityków i przedstawicieli inteligencji było następstwem przemyślanych przygotowań, a mechanizm działań przypominał mordy dokonywane przez NKWD w okresie wielkiej czystki.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Wielki Post

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Wiara

"Różowe zakonnice" - nieprzerwana modlitwa, która...

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza do czuwania

Wiara

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza do czuwania

Czy Jezus wiedział, że będzie musiał umrzeć, kiedy...

Wiara

Czy Jezus wiedział, że będzie musiał umrzeć, kiedy...

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich