Reklama

Niedziela Podlaska

Ze świętą Anną na czele

UG REPKI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Począwszy od 2010 r., gdy przybył do nas ks. Dariusz Misior, nasz kościół i nasza parafia jakby nabrały skrzydeł. A w centrum postawiono św. Annę - patronkę kościoła i parafii.

Przez wstawiennictwo św. Anny

To do św. Anny w każdą niedzielę zanosimy różne modlitwy: w pierwszą niedzielę miesiąca - za małżeństwa, rodziny i najmłodsze dzieci; w drugą niedzielę miesiąca - za naszych zmarłych i po Mszy św. idziemy na cmentarz w procesji modlitewnej; w trzecią niedzielę miesiąca - za wszystkich chorych i służbę zdrowia; w czwartą niedzielę miesiąca - za naszych dobrodziejów i fundatorów; w piątą niedzielę miesiąca - za pracodawców i poszukujących pracy. Przed uroczystością odpustową odprawiamy nowennę do św. Anny - przed wystawieniem Najświętszego Sakramentu zanosimy do patronki litanijne modlitwy oraz każdego 26. dnia miesiąca parafialna grupa modlitewna za studia Katolickiego Radia Podlasie na czele z Księdzem Proboszczem prowadzi Różaniec i modlitwy wieczorne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W trosce o świątynię

To św. Anna swoim wstawiennictwem również pomaga parafii i dobrodziejom w trosce o świątynię. W latach 2010-13 odrestaurowano elewację zewnętrzną kościoła i dzwonnicy w 70% dofinansowaną ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków parafialnych - odnowiono wnętrze kościoła. Został także uporządkowany teren otoczenia naszej zabytkowej świątyni oraz dokonano iluminacji obiektu - dzięki życzliwości władz gminy Repki.

Uroczysta konsekracja

Gdy bp Antoni Dydycz dowiedział się o tym, to zdecydował, aby tę piękną świątynię konsekrować - czego dokonał podczas odpustu parafialnego 28 lipca o godz. 12 przy ogromnej rzeszy wiernych parafian i gości na czele z przedstawicielami Sejmu Markiem Sawickim i Krzysztofem Borkowskim oraz władz samorządowych - starostą samorządowym i wójt Repek, a także licznie zgromadzonych kapłanów z dziekanem ks. prał. Andrzejem Krupą. Po Liturgii w kościele bp Dydycz dokonał poświęcenia innych inwestycji wykonanych w Rogowie - przebudowy drogi od Repek do Rogowa oraz urządzenia centrum Rogowa, tj. placu zabaw i odrestaurowanej remizy OSP. Mamy przeświadczenie, że nad tym czuwała św. Anna.

Reklama

Plany na przyszłość

Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom za udział, a bp. Antoniemu za posługę modlitewną. W dobrych planach planujemy odrestaurować dwa boczne zabytkowe ołtarze oraz parkan wokół kościoła. Trwają również prace upamiętniające wywózkę 9 czerwca 1943 r. spod kościoła w Rogowie 88 osób do obozu zagłady w Treblince. Prace te są wspierane przez Lokalną Grupę Działania „Tygiel Doliny Bugu” oraz władze gminy w Repkach. Ufamy, że św. Anna będzie dalej na czele naszych prac i wstawiać się będzie za nami u swego wnuka Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy w odwiedziny

Gdy świątynia nabrała blasku i piękna, można ją odwiedzać codziennie, gdyż jest otwarta, a jej bezpieczeństwo podnoszą piękna krata wykonana przez Romana Smolika z Sokołowa Podlaskiego, a nadto system alarmowy i monitoring wykonany przez firmę „Dyskrecja” z Wyrozęb, której szefem jest Tadeusz Górski - w znacznej mierze współfinansujący to zadanie. Wiele innych prac wykonali parafianie wespół z Radą Parafialną i z Markiem Adamczukiem. Wszystkich nie sposób wyliczyć, ale wiedzą o tym Pan Bóg i św. Anna.

Zapraszamy także wszystkich do odwiedzania naszej strony internetowej - strony parafii Rogów pw. św. Anny, którą można znaleźć pod adresem www.parafia-rogow.republika.pl.

Podziel się:

Oceń:

2013-08-13 10:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Odpust w parafii św. Anny w Ramułtowicach

Bp Jacek Kiciński pobłogosławił odbudowaną wieżę kościoła, wymieniony dach oraz naprawione witraże

Krzysztof Suszek

Bp Jacek Kiciński pobłogosławił odbudowaną wieżę kościoła, wymieniony dach oraz naprawione witraże

W niedzielę, 29 lipca w parafii św. Anny w Ramułtowicach odbywały się uroczystości odpustowe

Więcej ...

Matko, co Jasnej bronisz Częstochowy, módl się za nami...

2024-05-24 20:50

Karol Porwich/Niedziela

Oto stajemy w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Pochodzenie obrazu i data jego powstania nie są znane. Jak mówi legenda ikona ta jest jedną z siedemdziesięciu namalowanych przez świętego Łukasza Ewangelistę na fragmentach stołu, przy którym posiłki spożywała Święta Rodzina.

Więcej ...

Prezydent uczestniczył w obchodach 150-lecia OSP w Starym Sączu

2024-05-25 17:35

PAP/Grzegorz Momot

Prezydent Andrzej Duda w sobotę wziął udział w uroczystości 150. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym strażakom.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Czy moim życiem i postępowaniem pragnę sprawiać Bogu...

Wiara

Czy moim życiem i postępowaniem pragnę sprawiać Bogu...

#PodcastUmajony (odcinek 25.): Zarządzanie kryzysowe

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 25.): Zarządzanie kryzysowe

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

Kościół

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania