Reklama

Wiara

Łagiewniki: Święto Miłosierdzia pod hasłem „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”

2024-04-05 14:18
Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Małgorzata Pabis

Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Co roku w Święto Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybywają rzesze pielgrzymów. W tym roku patronują mu słowa wypowiadane w Koronce do Bożego miłosierdzia i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już jutro, 6 kwietnia o godz. 18:00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odprawi Eucharystię wigilijną. Wtedy rozpocznie się również peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w archidiecezji krakowskiej. O godz. 20:30 rozpocznie się czuwanie modlitewne.

W niedzielę, 7 kwietnia o 10:00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się główna Msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Będzie ona transmitowana w TVP1. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcony Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii, aby przypominały orędzie miłosierdzia, przekazane światu przez św. Siostrę Faustynę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szczegółowy porządek nabożeństw w Święto Miłosierdzia można odnaleźć na stronie www.misericordia.eu. Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w łagiewnickiej bazylice o godz. 15:00 - jej transmisja będzie dostępna w TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz w TV TRWAM, EWTN i TV Republika.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu, jak i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msza św. z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie internetowej: faustyna.pl.

- Kapłanów pragnących dołączyć do koncelebry zapraszamy 15 minut przed Mszą św. do zakrystii w dolnej bazylice. Prosimy o przyniesienie własnych alb. Spowiedź w nocy z soboty na niedzielę będzie w bazylice, a od godz. 8:00 w niedzielę w strefie spowiedzi w konfesjonałach na terenie zadaszonym przed bazyliką dolną. Spowiedź dla osób głuchoniemych i niedosłyszących będzie w kaplicy Krzyża Świętego w dolnej bazylice. Spowiedź w językach obcych będzie w dolnej bazylice oraz w oznaczonych konfesjonałach na zewnątrz w strefie spowiedzi - informuje rzeczniczka prasowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Małgorzata Pabis.

Reklama

Na Błoniach obok łagiewnickiej bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy, na których będą transmitowane Eucharystie i Godzina Miłosierdzia odprawiane w świątyni. Dojście na Błonia będzie możliwe od ul. Siostry Faustyny oraz od parkingu przy ul. Motarskiego, a także przez Most Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz od ul. Zakopiańskiej.

Święto Miłosierdzia jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W 1985 r. do kalendarza liturgicznego archidiecezji krakowskiej wpisał go kard. Franciszek Macharski. Natomiast po kanonizacji s. Faustyny, 30 kwietnia 2000 r., Jan Paweł II ogłosił to święto jako obowiązujące w całym kościele. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”. Po raz pierwszy Niedziela Bożego Miłosierdzia obchodzona była 22 kwietnia 2001 r. Podczas swojej pielgrzymki do Polski 17 sierpnia 2002 r. Ojciec Święty zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i poświęcił sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach przybywa corocznie około 2,5 miliona pielgrzymów z Polski i wszystkich kontynentów.

Podziel się:

Oceń:

+22 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kustosz honorowy łagiewnickiego sanktuarium: miłosierne przebaczenie jest wyzwoleniem

Episkopat.pl

Bp Jan Zając przewodniczył wieczornej Mszy św. w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Miłosierne przebaczenie Boga jest wyzwoleniem. Bo każdy, kto popełnia grzech, jest jego niewolnikiem. Z tej niewoli człowiek zostaje wyzwolony - powiedział w Święto Miłosierdzia kustosz honorowy łagiewnickiego sanktuarium.

Więcej ...

Obrońca wiary

Św. Atanazy Wielki

commons.wikimedia.org

Św. Atanazy Wielki

Za życia nazywany był „Ojcem prawowierności”, po śmierci mówiono o nim, że jest „filarem Kościoła”.

Więcej ...

W intencji Ojczyzny

2024-05-02 09:41

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Ponad 120 mężczyzn pielgrzymowało z janowa Lubelskiego do Kocudzy w IV Pielgrzymce Mężczyzn do św. Józefa. Główną intencję była modlitwa za Ojczyznę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst