Lecimy na igrzyska do Tokio!

DrabikPany / photo on flickr

Jednego wygranego seta w spotkaniu ze Słowenią potrzebowali Polacy do awansu na igrzyska olimpijskie. I tego dokonali tego. Wygrali drugą partię 25:23. Zwyciężyli także w całym meczu 3:1 (-21, 23, 23, 21).

Biało-czerwoni zrobili duży krok w kierunku awansu do przyszłorocznych igrzysk, pokonując w sobotę Francję 3:0. To właśnie Trójkolorowi uchodzili za najtrudniejszą przeszkodę siatkarzy Vitala Heynena w Gdańsku. Polacy, jako jedyni wśród uczestników imprez rozgrywanej na granicy Sopotu i Gdańska, mieli na koncie dwa zwycięstwa po 3:0.

Wygranie seta ze Słowenią zapewniło Polakom wyjazd do Tokio, co było głównym celem na ten sezon. Polacy dokonali tego w drugim secie wygrywając go do 23. W dużej mierze dzięki Wilfredo Leonowi, który w końcówce partii miał dwa asy serwisowe. Pierwszego Polacy przegrali 21:25. Słoweńcy zagrali bardzo dobrze. Szczególnie świetnie spisywali się w bloku. Popełnili tylko dwa błędy.

W trzeciej i czwartej partii trener Vital Heynen dał szanse gry rezerwowym. I ci spisali się dobrze, choć dwa ostatnie sety nie miały już żadnego znaczenia.

Polska z kompletem zwycięstw za trzy punkty pewnie zajęła pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym na granicy Sopotu i Gdańska i leci na igrzyska.

We wcześniejszym meczu Francja pokonała Tunezję 3:1.

Polacy zagrają 10. raz w igrzyskach olimpijskich, piąty raz z rzędu.

0 0
2019-08-11 18:11

Gramy w finale!

PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze pokonali w Katowicach Brazylię 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12) w półfinale mistrzostw świata. W niedzielnym meczu o złoty medal zmierzą się ze zwycięzcą wieczornego spotkania Włochy – Słowenia.

Dziś jest tylko jeden plan: krzyż