Reklama

Niedziela Legnicka

Osobno, a jednak razem

2020-05-12 12:32

Niedziela Ogólnopolska 20/2020, str. 51

Ks. Piotr Nowosielski

Mimo panujących obostrzeń było bardzo radośnie

1 maja 2020 r. przeżywany był w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu nie tylko jako dzień odpustu, ale także jako 30. rocznica erygowania parafii i 20-lecie konsekracji kościoła.

Uroczystości przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, a koncelebransami byli proboszcz i wikariusze parafii oraz dziekan dekanatu. Ze względu na panujące jeszcze obostrzenia, w Eucharystii wzięła udział niespełna stuosobowa grupa wiernych, reprezentująca prawie dziewięciotysięczną społeczność parafialną.

– Przybywasz, Ekscelencjo, do naszej wspólnoty parafialnej, aby razem z nami cieszyć się wzrostem życia duchowego oraz przeżywać dzień odpustu, 30-lecie erygowania parafii i 20. rocznicę poświęcenia tego kościoła. Proszę, Księże Biskupie, byś swoją obecnością, modlitwą i błogosławieństwem ogarnął nas wszystkich, przytulił do ojcowskiego serca z miłością i każdą najmniejszą kropelkę ludzkiego istnienia połączył z oceanem kochającego Boga – witał ks. Franciszek Molski, proboszcz parafii.

Reklama

– Dziękuję za powitanie, usytuowanie nas w tej historii, kiedy obchodzimy wspomniane rocznice, w okolicznościach, które są niekoniecznie sprzyjające wszystkiemu, co mogłoby nas radować. Ale oddani Bogu, przez wstawiennictwo św. Józefa, wiemy, że istnieje jeszcze inna radość z poznawania Bożego zamysłu i przeżywania go. Kierujemy do Boga modlitwę dziękczynną za lata istnienia tej wspólnoty parafialnej, która jest owocem wysiłku wielu ludzi, odpowiadających na natchnienia Boże. Prosimy też o to, byśmy przeżywali ten czas jako czas łaski. Czas, który mimo trudności jeszcze bardziej nas jednoczy. Stajemy w postawie pokory, ucząc się od św. Józefa gotowości pełnienia woli Boga – mówił bp Kiernikowski.

Inicjatorem powstania parafii był ks. prał. Jan Kozak. Kolejnymi proboszczami byli: ks. Józef Sabaś (1990-91), ks. Stanisław Potocki (1991-96), ks. Kazimierz Pietkun (1996 – 2019) i obecnie ks. Franciszek Molski.

Więcej na www.niedziela.diecezja.legnica.pl .

Wybrane dla Ciebie

Roksana Węgiel i Małe TGD w teledysku promującym serial animowany o ..świętych!

2020-06-01 09:36

youtube.com

Roksana Węgiel wraz z zespołem Małe TGD nagrała utwór "Nie z tej ziemi", który zapowiada polski serial animowany o tym samym tytule, za który odpowiada Paweł Pewny - producent hitowego serialu dla dorosłych “Włatcy Móch”, właściciel Studio Orange Animacji.

Więcej ...

Cielesność odzwierciedleniem tajemnicy Boga. Ruszyły spotkania dla małżeństw online

2020-06-01 21:35

MJscreen

Siostra Judyta Pudełko głosiła pierwszą konferencję.

– Wiemy, że w ostatnich dziesięcioleciach rzeczywistość cielesności jest mocno uderzana – z jednej strony brutalizuje się tę kwestię, w pewnych środowiskach podchodzi się nawet w sposób wulgarny do człowieka, czy nawet traktuje się seksualność w sposób przedmiotowy, błahy. Jest drugie skrajne podejście – gdzie podchodzi się do tej sfery z pewnym wstydem, zażenowaniem, skrępowaniem, gdzie ludzie pobożni i wierzący wstydzą się mówić o cielesności, płciowości, o potrzebach seksualnych, o relacji intymnej pomiędzy kobietą i mężczyzną. A przecież w opisie biblijnym mamy wręcz odniesienie do części ciała człowieka – mówiła s. Judyta Pudełko PDDM na pierwszym spotkaniu zorganizowanym w Tygodniu Modlitw za Powołanych do Małżeństwa w ramach projektu „Tak na serio” w Bielsku-Białej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Minister Piontkowski poinformował o decyzji ws. powrotu...

Wiadomości

Minister Piontkowski poinformował o decyzji ws. powrotu...

Od poniedziałku nowe zasady przygotowania narzeczonych do...

Polska

Od poniedziałku nowe zasady przygotowania narzeczonych do...

USA: uczestnicy protestów zdewastowali nowojorską...

Kościół

USA: uczestnicy protestów zdewastowali nowojorską...

Maryja Matką Kościoła

Maryja Matką Kościoła

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Grota z Lourdes – miejsce modlitwy w Ogrodach...

Watykan

Grota z Lourdes – miejsce modlitwy w Ogrodach...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Komunia Święta i na rękę i do ust

Wiara

Komunia Święta i na rękę i do ust